Ürünler
 Linkler
 Fiyat Listesi
 Hankook Logo
 Lastik Resimleri
 Haberler
 Etkinlikler

 

 

Yeni Dört Mevsim Lastiği Hankook Optimo 4S
Eco-label (çevreye zararsız olma) ödülüne tek başına sahip oldu
 
§         Yakıt tasarrufu ve düşük rahatsız edici ses seviyesi özellikleriyle, Alman Federal Çevre Ajansı tarafından Blue Angel (Mavi Melek) çevre ödülüne layık görülen dünyadaki tek lastik: Yeni Hankook Dört Mevsim lastiği Optimo 4S
§         Hankook Tire çevre koruması ve kalitesi kapsamında yeni standartlar belirliyor
§         Optimo 4S, Hankook Tire firmasına ait yeni Kontrol Teknolojisi konseptini gözler önüne seriyor
 
Neu-Isenburg/Essen, 20 Mayıs 2008Ne sansasyon ama! Dünyadaki 7. en büyük ve dünyanın en hızlı gelişen lastik üreticilerinden bir tanesi olan1) Hankook Tire tarafından üretilen yeni Dört Mevsim lastiği Optimo 4S, resmi olarak Alman Federal Çevre Dairesi “Umweltbundesamt” (UBA) tarafından desteklenen Alman Kalite Güvencesi ve Sertifikasyonu Enstitüsü (RAL) tarafından tebliğ edilen eco-label (çevreye zararsız olma) ve onay belgesine sahip Blue Angel ödülünü elde etti. Bu popüler müşteri koruma etiketine layık görülüp ödüllendirilen yeni model Hankook Optimo 4S (=dört mevsim), düz ıslak zemin tutuşu, ıslak zeminde fren, salınım direnci ve rahatsız edici gürültü seviyesinin altında olma gibi hem güvenlik hem de çevresel kriterler bazında gerçekleştirilen bazı testlerden geçmek zorunda kalmıştır. Bütün testler UBA ve RAL tarafından seçilen, bağımsız TUEV Sued Automotive grubu tarafından gerçekleştirilmiş, ölçülmüş ve onaylanmıştır.
 
 
 
 
Optimo 4S modeli ile, Hankook Tire dünyada şu an için “Blue Angel”  sertifikalı ürününe sahip olan tek lastik üreticisidir. Bu meşhur kalite belgesi, müşterilere ürün kategorisi içerisinde bulunan en çevre dostu ve en yüksek kaliteye sahip ürün hakkında referans sağlıyor. Ödülü Optimo 4S modelinin kazanmasıyla, bu ödülün bir Dört Mevsim tipi lastiğe ilk kez verilmesi söz konusu olmuştur. Blue Angel ödülü, Federal Çevre Ajansı ve Alman Federal Çevre Bakanlığı, Doğayı Koruma ve Nükleer Güvenlik birimi adına bağımsız bir jüri tarafından verilmektedir. Bu, 30. yıl dönümünü 2008 yılında kutlayan, dünyadaki ilk ve en eski çevresel ödüldür2).

 
Hankook Tire Yetkili Başkan Vekili ve Avrupa Operasyon Direktörü (COO) Seung-Do Jin şu şekilde konuştu: “Blue Angel ödülüne layık görüldüğümüz için oldukça gururluyuz.” “Hankook Tire, şu ana kadar, bu kalite ve çevre belgesi kapsamındaki yüksek gereklilikleri karşılayan bir dört mevsim lastiği geliştirme becerisine erişmiş ilk lastik üreticisidir.” Jin şuna kanaat getiriyor: “Talepkar ve her geçen gün daha çevreci bir zihniyet ile konuya yaklaşan Avrupa’ya dahil olan müşterilerimiz bilhassa bu yüksek teknoloji ürününün avantajlarından faydalanacaktır. Bir Optimo 4S satın alarak, performans ve güvenlik özelliklerinden ödün vermeden, sahip oldukları çevresel bilinci gösterecek, yakıt tasarrufu sağlayacak ve daha az rahatsız edici lastik sesi seviyesine sahip olacaklar.”  
 
Optimo 4S, artık yaz ve kış dönemlerinde lastik değiştirmek zorunda kalmak istemeyen, kalite bilinci ve çevre dostu sürücüler hedefliyor: Mevsim değişimi nedeniyle yüksek derecede farklılıklar gösteren hava koşulları Avrupa’nın büyük bölümünde gerçekleştirilen her zamanki yarı yıl lastik değişimini gün geçtikçe daha çok bir kumar oyununa dönüştürüyor. Yeni Dört Mevsim lastiği Optimo 4S modelini takdim eden Hankook Tire, lastik alırken çevre sürekliliğine dikkat eden müşterilerin artan sayıdaki ihtiyaçlarına cevap verebilen ilk lastik üreticisidir. Optimo 4S, müşterilere yüksek teknik standartlarda sürüş konforu, maliyet etkinlik ve güvenlik gibi özellikleri bünyesinde barındıran bir ürün sunuyor.
 
Optimo 4S, sahip olduğu asimetrik lastik profili sayesinde tüm hava koşulları ile mücadele edebilen her alanda başarılı bir modeldir. Karlı zeminde sürüş için optimize edilmiş iç yüz ve ıslak zeminlerde ideal hakimiyet ve fren koşulları sağlayan dış yüz ile birlikte, bu lastik, Hankook Tire firmasının teknolojik felsefesi olan Kontrol Teknolojisinin gerçeğe dönüşmesini temsil ediyor. Kontrol Teknolojisi, tüm ürün sınıflarında ve performans kategorilerinde teknoloji lideri Hankook Tire firmasının sarsıcı gelişim becerisinin ve yenilik yaratma hünerinin uyumlu bir şekilde kullanımını güvence altına alıyor.*
 
Yağmurlu ve karlı koşullarda güvenli seyahat: Optimo 4S modelinin kış omuz bölgesi çentik yoğunluğu önceki ürünlere göre yüzde 50 oranında artırılmıştır. Sonuç: blok jantlar kar içerisine çivi gibi saplanmakta ve optimal tutuş sağlamaktadır. Genişletilmiş lastik tabanı bölgesinin yanında, ilave tutuş ve optimize edilmiş aşınma tutumu Optimo 4S modelinin SCCT çevre çizgisi vasıtasıyla sağlanır. Hankook patentli SCCT teknolojisi (Sertlik Kontrolü Şekil Teorisi), lastik gövdesi içerisinde en uygun baskı dağıtımını sağlayarak, sabit oranda aşınma ve ideal hakimiyet temin eder. Gerçek bir kış uzmanı olan Optimo 4S, karla kaplı zeminlerde bile tam korumayı güvence altına alan kar tanesi sembolünü bulundurur. Optimo 4S ayrıca ıslak zeminlerde de üstün bir duruş sergiler: sahip olduğu ekstra geniş yanal yivler optimal drenaj temin etmekte, suyun lastik dışına kanalize edilmesi sağlamaktadır. Sulu zeminde yola tutunmanın azalması etkin bir biçimde engellenmiştir.
 
Yaz sürüşleri için ideal: Optimo 4S modelinin dış omuz kaburgası, viraj alırken ihtiyaç duyulan komplike özellikleri karşılamak üzere ayarlanmıştır. Artırılmış blok sertliği kuru zeminlerde tam direksiyon tepkisi temin etmektedir. Optimo 4S modelinin sahip olduğu yekpare merkezi düz lastik tabanı-kaburgası daha yüksek hızlarda bile yönsel kararlılık temin eder. Bütün sportifliğine karşın, yaz gezmeleri pahalı bir zevk olmakla son bulmayacak – ekstra-geniş lastik tabanı bir yandan aşınmayı azaltırken diğer yandan da lastiğin elastikiyetini artırıyor. Ek olarak, Hibrid Polimer Zincirler, lastik tabanı yüzeyi bileşimindeki silika ve kauçuk arasındaki etkileşimi çabuklaştırır ve maksimize eder; böylelikle Optimo 4S modelini gerçek bir yakıt koruyucu haline getirir. Hankook Tire firmasına ait olan bu yeni dört mevsim lastiği Blue Angel ödülünü gerçekten hak ediyor ve Kontrol Teknolojisinin* ne gibi bir performans getirebileceğini gözler önüne seriyor.
 
Bu yeni Hankook Optimo 4S modeli 2008 yazı itibariyle, küçük otomobillerde kullanılan 175/70 R 13 T modelinden daha büyük ve lüks sınıf otomobillerde kullanılan V oranlı 235/45 R 17 UHP modeline kadar değişen 41 ayrı ebatta mevcut olacaktır.
 
  
1) BD-Dergisi Modern Tire Dealer rakamlarına göre (Ocak 2008)
2) Daha fazla bilgi için lütfen www.blauer-engel.de web adresini ziyaret ediniz
 
 
 
Yeni Hankook Optimo 4S ile ilgili Teknik Bilgiler
 
1. Kuru zeminde geliştirilmiş performans ve direksiyon tepkisi:
 
-          Dış omuz bloğu kaburgasındaki artırılmış sertlik mükemmel bir hakimiyet temin ediyor.
-          Düz geniş merkez kaburga yönsel kararlılığı artırıyor.
 
 
2. Geliştirilmiş kış performansı
 
 
-          artırılmış merkez bölgenin yola temas oranı ve çentik yoğunluğu çekiş gücünü yükseltiyor
-          iç omuz bloklarındaki daha fazla çentiğe sahip asimetrik lastik deseni kar performansını artırıyor
              
3. Geliştirilmiş yağmur performansı ve yakıt verimliliği
 
 
-          Yeni Yüksek dağıtmaya meyilli Silika Bileşiminin uygulanmasıyla hem yağmur tutuşu hem de yakıt verimliliği maksimize edilmiştir      
           
4. Optimal hakimiyet ve uzatılmış kullanım süresi:
 
 
-          Sertlik Kontrolü Şekil Teknolojisi (SCCT) sayesinde, Lastik Gövdesi Hattı’ndaki artırılmış olan basınç dahili baskıya maruz kaldığında deformasyon oranını minimize ediyor.           
Hankook Türkiye Distribitörü Abdulkadir Özcan A.Ş.
Copyright © 2006 Abdulkadir Özcan A.Ş.